Elena

POZOR! INFORMACE NA TÉTO STRÁNCE MOHOU ODHALIT ČÁST DĚJE ČI ZÁPLETKY!

V knihách: Dračí oči, Dračí oheň

Celým jménem Eleanora z rodu Leon

Dítě čtyř národů: Berberů, Adragonek, elfů a draků.

Magické Adragonské šperky, které dostala od své matky:

Jsou uzavřené v důmyslné dřevěné krabičce, která vypadá jako celistvý kvádr zdobený runami. Lze ji otevřít pouze s použitím kombinačního kódu, zmáčknutím skrytých tlačítek v přesném pořadí, s aplikací různého tlaku.

Jehlice a hřebínky do vlasů, řetízková čelenka, přívěšek na samentku či řetízek, náušnice, spirálový náramek, řetízkový pásek, braka.

Jsou určeny nejen k tomu, aby zdobily svou majitelku. Každý má i jiné využití. Všechny šperky jsou vyrobeny z velmi pevného drahého kovu. Jsou zdobeny runami, ve všech jsou zasazeny diamanty, do kterých lze ukládat magickou energii. Elena je odkládá jen výjimečně, i když je často nosí skrytě.

  • Jehlice a hřebínky: jsou velmi ostré, dají se použít jako zbraň, jehlice také jako šperháky. Jsou dost pevné na to, aby se v případě potřeby daly použít ke šplhání, zabodnuty do stromu či do zdi.
  • Řetízková čelenka: je delší, než vypadá, dá se použít jako pouta či krátký provaz.
  • Přívěšek: použitelný jako plochý paklíč, obsahuje větší množství drahých kamenů na ukládání magické energie. Dá se použít na čelenku, řetízek na krk nebo na sametku.
  • Náušnice: drahé kameny slouží k ukládání magické energie.
  • Spirálový náramek: použitelný jako paklíč, Adragonka, která jej umí správně ovládat, je schopna změnit jeho tvar dokonce i do tvaru dýky.
  • Řetízkový pásek: jeho očka mají zhruba dva centimetry v průměru. Konce zdobí těžké ostré špičky. Použitelný jako laso či bola. Využití ostrých špiček je opravdu široké.
  • Braka: těžký kulovitý kus kovu, který Elena nosí na konci copu. Letící braka je schopna omráčit nebo prorazit lebku či přerazit kost.

Oblíbené zbraně:

Dlouhý zahnutý meč od dědečka, kováře Lilama, vrhací nože, trak (dlouhá bojová tyč)

Dále používá: trakeš (krátká bojová hůlka), luk a šípy, kuše, dýka.

Koně: Aškent, později Nazira a Mahty

Oblíbené barvy:Černá, zelená a temně modrá

Má zálibu ve složitě zaplétaných copech, oči zvýrazňuje kohlem. Nejraději nosí kalhoty a halenu.