6. část vynechaného textu z Černého jezdce

Před odjezdem do války muselo být jasné, proč Michael jede jinam, než jeho svěřenka…

POZOR! INFORMACE NA TÉTO STRÁNCE MOHOU ODHALIT ČÁST DĚJE ČI ZÁPLETKY!

Michael s Elenou proti sobě stáli na cvičišti, téměř nos na nos. Začalo to bojem s traky, který se zvrhl v neskutečnou řež. Postupně na sebe připoutávali pozornost většiny přítomných. Když se pak ozvalo zapraštění a od dvojice odletěl kus zlomené bojové tyče, sledovali je už doslova všichni. Začali na sebe ječet. Když do jejich cvičného prostoru vběhl Áron, stáli proti sobě, oba připravení k okamžitému útoku, a mlčky na sebe zírali. Napětí mezi nimi bylo až hmatatelné.

„Co se to tu děje?“ Áron se musel doslova prodrat kruhem překvapených pozorovatelů.

„To je moje věc!“ štěkla na něj Elena. Michael se narovnal do své plné výšky. Byl autorita sama.

„Dokud jste na mém cvičišti, jasnosti, je to moje věc,“ zasyčel Áron, kterého Elenino jednání zaskočilo. Na podobné chování byl zvyklý od Darse, ale od ní ne. Konečně se na něj otočila. Vlastně po něm jen loupla očima. Vůbec to nebyl pěkný pohled.

„Tohle si s tebou ještě vyřídím!“ prskla na Michaela, otočila se na patě a rázovala pryč. Michael zaskřípal zubama. Pak pokynul jednomu z přihlížejících a ten se rychle vydal za princeznou.

„Co to bylo?“ zeptal se ho Áron, ale Michael jen rádoby nezúčastněně pokrčil rameny.

„Nic, co bych nezvlád,“ zabrblal a chystal se k odchodu.

„Uvědomuješ si doufám, jaké je tvoje poslání,“ pokáral ho Áron a Michael se narovnal v zádech. „Znám svou práci!“

„Osobní neshody mohou …“

„Princeznu ohrozit?“ skočil mu Michael do řeči. „Jistě. Jak říkám, nic co bych nezvlád.“ Otočil se a ostentativně odkráčel opačným směrem než Elena. Áron ho zamyšleně pozoroval. Něco se dělo. Elena s Michaelem na sebe byli už několik dní jako pes a kočka. Napjetí mezi nimi doslova jiskřilo. Střet, kterého byl právě svědkem, nebyl zdaleka jediný. Uvědomil si, že jej všichni pozorují. Rozehnal je jediným nevrlým pohybem ruky.

Stačilo několik dní a všichni se jim svorně klidili z cesty. Elena od sebe Michaela neustále odháněla, a pokud s ním vůbec komunikovala, odsekávala mu, nebo na něj ječela.

Čas se krátil. Berbeři se chystali do boje. Elena trávila většinu času tím, že Filipa zasvěcovala do detailů vyjednávání, která již proběhla. Popisovala mu draky, elfy i trpaslíky, jejich sociální systém, hierarchii velení, vše co ji napadlo a on potřeboval vědět. Do podrobností mu vylíčila, jak se má při jednáních chovat, na koho si má dát pozor a kdo mu naopak bude nápomocen. Filip jí pozorně naslouchal. Až příliš dobře si uvědomoval, jak moc celé akce závisí na detailech. A času bylo málo.

Popsala mu Othar a všechny menší národy, se kterými se setkala, a které by mohly být k užitku. Vysvětlila mu, jak se pohybovat v lese, a hlavně mu co možná nejpodrobněji vylíčila složité rodinné vztahy. Poradila mu několik málo menších pák, které by mohly na jednotlivé členy rodiny fungovat. Když vyprávěla o pratetičce, vypadal dost naštvaně.

          „Megera jedna!“ prohlásil a ona se na něj zazubila.